USŁUGI PROTETYCZNE


bigstock-porcelain-teeth-dental-bridg-488788221-1024x471

Korony i mosty ceramiczne oparte na metalowej bądź cyrkonowej podbudowie są uzupełnieniami stałymi, niewyjmowalnymi i osadzonymi na oszlifowanych własnych zębach pacjenta. W zależności od zasięgu takiego uzupełnienia, czas oczekiwania to około 7-10 dni roboczych.

*****


protezy

Protezy całkowite wykonywane są z tworzywa akrylowego. Wstawiane zęby są z tego samego materiału, co daje dobre ich połączenie. Czas oczekiwania to około 7-10 dni roboczych.

*****


proteza szkieletowa

Proteza szkieletowa to częściowe uzupełnienie , które oparte jest na metalowym, chromo-kobaltowym szkielecie. Jest to bardzo stabilna i trwała konstrukcja o zminimalizowanym zasięgu. Dzięki temu komfort jej użytkowania jest znacznie większy, niż w przypadku akrylowej protezy częściowej. Czas oczekiwania to około 7-10 dni roboczych.

*****


podścielenie

Podścielenie to dopasowanie protezy , która straciła już odpowiednią przyczepność w jamie ustnej. Poprawia komfort i zapewnia lepsze przyleganie, uszczelnia oraz zabezpiecza przed złamaniem i pęknięciami protezy. Czas oczekiwania to około 3-4 godziny.

*****


naprawa

Naprawa protezy – pęknięcie, złamanie, wstawianie wyłamanego zęba, dostawienie kolejnego zęba, wstawienie klamry utrzymującej to naprawy, które są wykonywane w tym samym dniu, a niektóre nawet na poczekaniu.

*****


szyna

Szyny relaksacyjne i wybielające wykonywane z materiału termoplastycznego. W przypadku, kiedy pacjent cierpi na bruksizm czyli “zgrzytanie zębami” szyna relaksacyjna zapobiega nadmiernemu ścieraniu zębów. Czas oczekiwania to około 1-2 dni robocze.